قوانین استفاده از سایت کدپن

 1. این جا محیط و دفتر کار شماست، در پاکیزه نگاه داشتن فضای این سایت کوشا باشید.
 2. مرکز وب سایت کدپن در جمهوری اسلامی ایران است و کاربران این سایت متعهد هستند که به قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران پایبند باشند
 3. با توجه به این که کارفرمایان و پیمانکاران محتوای اختصاصی خود را در سایت ایجاد می کنند، مسئولیت انتشار این مطالب به عهده ی آن ها ست و سایت کدپن هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب منتشر شده توسط کاربران را بر عهده نخواهد گرفت
 4. چنانچه در هر مرحله از همکاری و به هر شکلی، محتوای خلاف قوانین مذکور در سایت ایجاد شود، حساب کاربر خاطی بلافاصله و بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد، موجودی حساب کاربر خاطی بلوکه شده و در صورت درخواست مقام قضایی، اطلاعات هویتی کاربر در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد گرفت
 5. ثبت، ارسال پیشنهاد و انجام پروژه هایی که اجرای آن ها مخالف قوانین مذکور باشد غیرمجاز است و با کاربر خاطی مطابق بند 3 رفتار خواهد شد.
  برخی از مصادیق پروژه های غیر مجار، سایت های شرط بندی و قمار، شبکه های اجتماعی با فعالیت های سیاسی و غیرقانونی و... هستند.
  برای اطلاعات بیشتر به مصادیق محتوای مجرمانه مراجعه نمایید
 6. مبلغ ارایه شده برای انجام پروژه توسط کارفرما، تنها برآورد هزینه یا پیش بینی کارفرماست و معیار پرداخت های مالی و فاکتورهای ایجاد شده توسط سایت، مبلغ پیشنهادی پیمانکاری است که کارفرما وی را برای انجام پروژه انتخاب کرده است.
 7. ب سایت کدپن معادل 3 درصد از مبلغ کل قرارداد را به مبلغ اصلی اضافه خواهد کرد و این مبلغ را از کارفرما به عنوان قدرالسهم کمیسیون کارفرما از ایشان دریافت خواهد نمود.
  کارفرما با ایجاد پروژه و تایید پیشنهاد، موافق است که این مبلغ را پرداخت کند و چنانچه عدم پرداخت این مبلغ موجب بروز خسارتی به سایت کدپن شود، مسئولیت جبران آن با کارفرماست
 8. وب سایت کدپن معادل 7 درصد از کل مبلغ قرارداد را از حساب غیرقابل برداشت پیمانکار و به عنوان قدرالسهم پیمانکار از کمیسیون پروژه برداشت خواهد نمود الباقی مبلغ را منوط به ثبت درخواست برداشت وجه، به حساب بانکی پیمانکار واریز خواهد نمود.
  پیمانکار پس از ثبت پیشنهاد و تایید و آغاز مراحل اجرای پروژه با پرداخت این مبلغ موافقت کرده است و هیچگونه ادعایی در مورد این مبلغ نخواهد داشت.
 9. کارفرما موظف است پیش از تایید اتمام پروژه تمامی بررسی های لازم را انجام دهد و از انجام تمامی جنبه های پروژه ی خود اطمینان حاصل کند؛ زیرا پس از تایید وی، مبلغ پروژه از حساب غیرقابل برداشت پیمانکار، به حساب قابل برداشت وی منتقل خواهد شد و بازگرداندن این مبلغ در صورت بروز مشکل در انجام پروژه امری دور از دسترس خواهد بود؛ علی الخصوص هنگامی که پیمانکار درخواست واریز وجه به حساب بانکی را ثبت کرده باشد و مبلغ به حساب بانکی او واریز شده باشد.
 10. با توجه به این که در سایت کدپن، پس از ایجاد پرداخت امن، اطلاعات تماس کارفرما و پیمانکار در اختیار یکدیگر قرار می گیرد، و وب سایت کدپن کنترلی بر تماس های دو طرف هنگام اجرای پروژه نخواهد داشت، دو طرف موظفند در صفحه مربوط به انجام پروژه مستندات لازم را ایجاد نمایند تا درصورت بروز اختلاف هنگام اجرای کار، کارشناسان سایت کدپن بتوانند براساس مستندات موجود رای صادر کنند.
  بدیهی است معیار ارزیابی کارشناسان سایت کدپن مستندات موجود در سایت است و اگر هر یک از طرفین در ثبت مستندات کوتاهی کند، مسئولیت عواقب آن متوجه وی خواهد بود.
  در صفحه مربوط به انجام پروژه، بستری برای گفتگوهای آنلاین و آفلاین و همچنین محلی برای بارگذاری فایل ها و مستندات پروژه پیش بینی شده است تا همه مستندات دو طرف در یک محل تجمیع گردد.
 11. قویأ به پیمانکاران عزیز توصیه می شود تا پیش از اطمینان از ایجاد پرداخت امن اقدام به انجام پروژه نکنند، حتی اگر پروژه، پروژه ای کوچک و ارزان قیمت باشد، زیرا تا پیش از ایجاد پرداخت امن، تضمینی برای پرداخت دستمزد توسط کارفرما وجود ندارد، گرچه، در صورتی که کارفرمایی دستمزد پیمانکار ار پرداخت نکند با جریمه های سنگین قانونی و محدودیت کاربری مواجه خواهد شد.
 12. اتمام انجام یک پروژه، با اعلام پیمانکار -( کلیک بر روی دکمه اعلام پایان پروژه )- و تایید کارفرما با کلیک بر روی دکمه تایید اتمام کار است.
  کارفرما موظف است حداکثر ظرف 72 ساعت پس از اعلام پایان پروژه توسط پیمانکار، اتمام پروژه را تایید کند و یا در صورتی که اتمام پروژه مورد موافقت او نیست، از طریق صفحه ثبت شکایت، شکایت خود را از پیمانکار ثبت کند.
  در صورتی که تا 72 ساعت پس از اعلام پیمانکار، کارفرما اقدامی مبنی بر تایید یا عدم تایید پروژه انجام ندهد، کارشناسان سایت کدپن راسا و براساس مستندات شرایط را بررسی خواهند کرد و در صورتی که پروژه توسط پمانکار به درستی انجام شده باشد و انجام آن مورد تایید کارشناسان قرار بگیرد، مبلغ پروژه از حساب غیرقابل برداشت به حساب قابل برداشت پیمانکار واریز خواهد شد و با توجه به این که کارفرما از مهلت قانونی خود برای ثبت شکایت استفاده نکرده است حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.
  هر گونه تغییر در وضعیت پروژه ها، از طریق سیستم های اطلاع رسانی به اطلاع کارفرما خواهد رسید اما با توجه به این که ممکن است به هر دلیلی پیام ها به درستی ارسال نشوند، کارفرما موظف است با مراجعه ی روزانه به سایت، از طریق سیستم اطلاع رسانی سایت وضعیت پروژه های خود را پیگیری نماید.
 13. چنانچه به دلیل به روزرسانی های دوره ای، مشکلات سرور و دلایلی از این دست برای مدتی محدود سایت از دسترس خارج شود، تمامی اطلاعات کاربران و اعتبارات و موجودی های آن ها در سایت باقی خواهد ماند و بلافاصله پس از رفع مشکل ، امکان استفاده از تمامی امکانات سایت مهیا خواهد بود.
  مدیران و دست اندرکاران سایت تمامی تلاش خود را انجام خواهند داد تا بستری امن، قابل اعتماد و پویا برای رشد فضای کسب و کار اینترنتی ایجاد نمایند اما همواره فعالیت در بستر اینترنت با چالش هایی همراه است که مدیریت آن ها از کنترل دست اندرکاران سایت خارج است و چنانچه به دلایلی از این دست، دسترسی به سایت برای مدتی محدود شود، کدپن هیچگونه مسئولیتی را برعهده نخواهد گرفت.
 14. لازمه رشد فضای کسب و کار اینترنتی، ایجاد اعتماد، احترام به یکدیگر، تعهد به انجام صحیح کارها و رویکردی حرفه ای در انجام پروژه هاست.
  کدپن پیشاپیش از همه شما همراهان به دلیل همکاری برای ایجاد وب فارسی پویاتر سپاسگزار است و امیدوار است تا موفقیت هایی روز افزون داشته باشید.
 15. شما می توانید از طریق صفحه تماس، و یا صندوق پیشنهادات، پیشنهادات و انتقادات خود را به مدیر سایت کدپن انتقال دهید و ما را در بهبود عملکردمان یاری دهید.